Neljandal märtsil käis Ameerikast meil külas Michael Renov, dokumentaalfilmide tegemise ekspert, professor ja prodekaan Lõuna-California Ülikoolis, kes käis 11. klassidele 4. tunni ajal kõnelemas. Kuna aula oli kinni siis toimus loeng keemiaklassis, kuhu toodi toole juurde, et kõik ära mahuksid. Loeng toimus inglise keeles.
Mitmekümne-aastase tööstaažiga õpetajana alustas ta rääkides lühidalt dokumentaalfilmide ajaloost ning ka sellest, mis teeb nad teiste filmidega võrreldes erilisemaks. Ülikoolist, kus ta õpetab, rääkis ta nii palju, et selle on muuhulgas lõpetanud paljud filmirežisöörid, -stsenaristid, -heliloojad, kes on võitnud Oscari filmiauhindu, näiteks Robert Zemeckis (filmi ‘’Forrest Gump’’ režisöör).
Kõrvutades tehnoloogilisi arenguid ja filmikunsti arengut mainis Renov, et inimesed kipuvad liiati armuma uudsesse elektroonikasse, nimetades näiteks mõnda uut kaameramudelit uuenduseks filmikunstis. Ta rääkis, et nende seadmete väärtus peitub vaid nendes olevates võimalustes piltide ja filmide läbi sotsiaalselt ühendada inimesi, mitte vidinas endas.
Õpilastele meeldis väga loeng, kõneleja sai suure aplausi. Olenemata õpilaste tagasihoidlikkusest küsimuste esitamisel loengu ajal, oli peale loengut mitu õpilast, kes astusid külalisele uudishimulikult juurde.
Aitäh loengu eest!
Artikli autor: ElisabethK
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar