pühapäev, 29. mai 2016

Nutiseadmete kasutamine tundides

 Kuna meie riiki kutsutakse e-riigiks ja meie koolis on niipalju erinevaid võimalusi kasutada igasuguseid nutiseadmeid, tegime küsitluse, kui palju meie koolis tegelikult kasutatakse nutiseadmeid ja mida nendest arvatakse. Küsitlusse olid kaasatud õpilasi ja õpetajaid nii gümnaasiumist kui ka põhikoolist, lisaks paar algklasside õpetajat. 

Gümnaasiumis kasutatakse tundides nutiseadmeid üsnagi tihti, tõsi küll, mõnes tunnis vähem. Enamasti kasutatakse seal õppetööga seotud rakendusi ja käiakse õppetööga seotud lehtedel, näiteks chemicum, regio, geogebra ja kahoot. Teadagi, et kõik nii aktiivselt tundides ei osale, siis vastustest tõusid populaarseteks ka instagram ja facebook. Peaaegu mitte keegi ei poolda siiski, et õppematerjalid, õpikud ja töövihikud koliksid paberi pealt ümber veebikeskkonda, kuid kaks küsitletut siiski pooldas seda. Telefonide kasutamise keelamist koolis siiski ei pooldata. Need, kes ütlesid, et pooldavad, põhjendasid seda sellega, et tuleks pigem algklassides seda piirata, lihtsalt põhjusel, et lapsed ei suhtle piisavalt omavahel. Neid tuleks ka õpetada, millal ja kuidas telefone kasutada. Kõik peale ühe inimese arvasid ka, et nutiseadmed võivad aidata kodutööde lahendamisel. 

Põhikoolis kasutatakse nutiseadmeid küll natukene vähem. Esile tuli uusi populaarseid interneti lehti ja rakendusi, populaarseimad neist on miksike ja libre office.  Põhikoolis tahab enamik õpilasi oma õpikuid siiski veebi kujul. Õpetajad on endiselt enamasti sellele vastu. Telefonide keelamisele on õpetajad rohkem poolt, kuna põhikooli õpilased kipuvad tihti nendega tundi segama. Kõikide küsitletued põhikooli õpetajate ja -õpilaste arvates aitavad nutiseadmed suuresti kaasa kodutööde tegemisele. 

Algklasside õpetajad kasutavad märgatavalt vähem oma tundides nutiseadmeid. Populaarseimad interneti leheküljed algklassides on miksike ja vahel ka quizlet. Kõik õpetajad olid vastu õpikute ja töövihikute kolimisele veebipõhilisele platvormile. Üks õpetaja lisas, et tal hakkab kahju nende laste selgadest ja silmadest. Pooldatakse ka nutitelefonide keelustamist koolis sotsiaalsel põhjusel, lapsed räägivad üha vähem üksteisega just nutitelefonide tõttu. Kuid hoolimata sellest arvatakse siiski, et nutitelefonid võivad kaasa aidata koduste ülesannete lahendamise juures.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar