pühapäev, 29. mai 2016

Kokkuvõte Lilleküla sportlikust kooliaastast

Kooliaasta algas spordisündmuste poolest vaeselt. Aasta esimesed spordisündmused olid gümnaasiumi pendelteatejooks, kus võistlesid omavahel Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi klassid. Väljaspool kooli leidis aset Tallinna koolinoorte pendelteatejooks, kus saavutati 31. koht põhikooli ja 10. koht gümnaasiumi arvestuses. Stroomis leidis aset murdmaateatejooks 3.-7. klassidele, kus saavutati kaks esikohta 4. Klasside ja 6.-7. Klasside arvestuses.

Kuigi juba oktoobriks oli suutnud enamus õpilasi ja õpetajaid end tublisti kooliellu sisse seada, ei olnud ka see kuu spordiürituste poolest eelnevast rikkalikum. Sellel kuul hullutati noorukeid nii kooli juubeliüritustega võimlas kui ka Tallinna koolinoorte murdmaajooksu võistlustega Hiiul, kus võidukalt võeti enda kätte 11. Koht gümnaasiumi poolt ja 17. Koht põhikooli poolt.

Novembrikuu tippsündmuseks oli algklasside teatevõistlused, kust omavahel proovisid jõudu esimesed neli klassi. Liikudes edasi vanemate õpilaste tulemustesse, saab välja tuua, et 12.l klassi õpilane Helis Pajuste võitis koolidevahelised sulgpallivõistlused, tuues karika Lilleküla Gümnassiumisse. Üheks kõige huvitavamaks südmuseks kujunes LOQUIZ digorienteerumine, kust tulid osa võtma peale Lilleküla õpilaste ka teiste koolide noored. Maailma kõige enimmängitava spordi – jalgpalli koolidevahelistel võistlustel läks Lilleküla noortel hästi. Gümnaasiumi poisid võitsid Tallinna arvestuses 3. koha ning põhikooli naiskond 5. koha.

Detsembris leidis saali seinte vahel aset traditsiooniline gümnaasiumi võrkpalliturniir. Kool, mis on võitnud kõikides vanuseklassides koolidevahelistes võrkpallimängudes ainult esikohti, sai välja selgitada oma parima võrkpalliklassi, kelleks loomulikult oli võrkpallimängijatest koosnev 12.l klass. Suure vahega ei jäänud maha ka 12.r. Kolmandaks jäi uustulnukaist koosnev 10.b, kes lubas järgnevatel aastatel juba suurema lahingu anda.

Vaheajast puhanuina tulid jaanuaris esimesele kohale neljal teatevõistlusel 5. klass, näidates oma jõudu Audentese Spordigümnaasiumis. Samal ajal toimus Lilleküla võimlas algklasside võimlemine, kus väiksemad õpilased said panna proovile nii kordinatsiooni kui ka painduvuse.

Kahekordseks Eesti meistriks tuli talvistel meistrivõistlustel sisekergejõustikus poiste põhikooli arvestuses 7.a klassi õpilane Ken Mark Minkovski. Alad, mille Ken võitis, olid 60 ja 200 meetri jooks. Tallinna koolinoorte meistriks võrkpallis tulid taaskord Lilleküla Gümnaasiumi tüdrukud, kes võitsid kõik mängud, mis aset leidsid. Pallimängudes olid tublid ka 2-3 klassi õpilased, kes võitsid rahvastepallis Tallinna arvestuses 1.koha. Teateujumises said gümnaasiumineiud viienda koha.

Põhja- Tallinna ja Kristiine linnaosa 4.-5. Klassidevahelises rahvastepallis jäi lilleküla 1. Kohast vaid ühe mängu kaugusele. Isegi kui ilmataat meid alt vedas, suutsid ikka Lillekülas võimul olijad meile suusapäeva korraldada.Ning nagu igale õigele peaaegu põhjamaa koolile kombeks osalesid meie kooli õpilasedki Põhja- Tallina ja Kristiine linnaosa suusavõistlustel, kus 3.-5. Klasside kui ka 6.-7. Klasside arvestuses saavutati hõbe. Isegi kui see ühtegi õiget Lilleküla õpilast ega õpetajat ei üllata, siis tuleks ikkagist välja tuua, et Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel võrkpallis võideti 1. koht.

Tallinna koolinoorte 2016. Aasta meistrivõistlusel sõudeergomeetritel hoidis oma esikohta põhikool, kuid isegi kui gümnaasiumi esindajad sõudsid nagu rüüsteretkele minevad viikingid, pidid gümnasistid leppima 14. Kohaga. Põhja- Tallinna ja Kristiine linnaosa koolidevahelises ujumisvõistluse 3.-5.klasside, 6.-7. Klasside kui ka 4.-5. Klasside tütarlaste rahvastepalli meistrivõistlustel saavutati esimesed kohad. Aprilli kuu lõppes jüriööjooksuga.

Kuna ka parimatel meist läheb päikeseliste ilmadega mõte suvele siis nii juhtus ka põhikooli õpilastega, kes said Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel võrkpallis esikoha asemel hõbemedali. 6. -7. Klasside poisid ei lasknud end siiski ilusatel ilmade eksitada, vaid läksid ja võitsid Põhja- Tallinna ja Kristiine linnaosa jalgpalliturniiril 1. Koha. Kooliaasta lõpetati spordinädala ja klassidevahelise jalgpalliga.